Vinařství Glosovi

Vinařství Glosovi

Moravská Nová Ves

Jarní degustační balíček 2022

Aktualita: Novinky ve vinařství

Jarní balíček je vytvořen jako procházka víny naším vinařstvím.


Z červených vín ochutnáte vína Cabernet moravia a Fratava, jedná se odrůdy, které byly vyšlechtěny Lubomírem Glosem v našem vinařství. Třetí lahví červeného vína je lahodný Merlot.

Z bílých vín máme ochutnávku tradiční odrůdy Rulandské šedé, doplnuje ji netradiční odrůda Noria, jenž se v ČR pěstuje velmi zřídka. Trojici uzavírá Sauvignon NATURA, který je vyroben s minimem síry.
 

 
 
Rulandské šedé pozdní sběr 2018 je svěží, elegantní víno s překrásnou aromatikou skořice a citrusových plodů. Zlatožluté barvy, medově nasládlá vůně s jemným pomerančem.

Víno Noria 2019 je aromatické a svěží víno s zbytkovým cukrem, doplněno svěží kyselinkou s ovocitým odrůdovým charakterem.

Sauvignon 2019 NATURA je víno zelenožluté barvy, vyskytují se zde primární vůně květin a ovoce. U tohoto vína z dobře vyzrálých hroznů jsou vůně černorybízové, angreštové a směs citronů s kiwi.Obsahuje 6 lahví.

Pro Cabernet moravia pozdní sběr 2019 je typická tmavě granátová barva a černorybízové aroma. Ovocnost vína se dobře doplňuje s pěkně strukturovanými tříslovinami, které dávají při zrání na láhvi příjemný komplex typický pro červená vína severnějších oblastí.

Fratava pozdní sběr 2019  víno granátové barvy, čisté odrůdové vůně, v chuti harmonické, bohaté extraktem s příjemně vyváženými tříslovinami. Toto víno je vhodné k archivaci, zráním na láhvi zjemní a získá vyšší kvalitu.

Merlot výběr z hroznů 2019 je sytě rubínové barvy, příjemné vůně z dobře vyzrálých hroznů, ve kterých můžeme rozeznat vůně černých třešní či kompotu. Při zrání je doplňována vůní švestek a fíků. Jedná se o plné a extraktivní víno.
 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace