Vinařství Glosovi

Vinařství Glosovi

Moravská Nová Ves

Tmavě granátová barva s modravým zábleskem. Typickou vůni černého rybízu doprovázejí i vůně třešní, ostružin až marmelády. Víno je mohutné, s velmi dlouho trvajícím dojmem a díky vyvinuté láhvové zralosti je hebce sametové.

Hrozny pochází z viniční tratě Stará hora, při sklizni dosáhly cukernatosti 24°NM. Nakvášení probíhalo 5 týdnů na rmutu, po vylisování bylo víno stočeno spolu s částí kvasnic do barikových sudů, kde zrálo po dobu 24 měsíců. Při výrobě vína bylo použito pouze minimální množství síry.

Jedná se o plné, aromatické víno, které velmi dobře doprovázejí masitá jídla, zejména jehněčí pečeni, různé bifteky, krůtí maso nebo jídla s kořenitými omáčkami.

 


Název odrůdy: Cabernet Sauvignon
Ročník: 2019
Jakost: VÝBĚR Z HROZNŮ BARRIQUE
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: 0.2 g/l
Obsah kyselin: 4.6 g/l
Vinařská oblast: MORAVA
Vinařská podoblast: SLOVÁCKÁ
Obec: Moravská Nová Ves
Trať: Stará hora
Objem: 0.75 l

Popis odrůdy

Tmavě granátová barva, někdy s modravým zábleskem. Typickou vůni černého rybízu doprovázejí v závislosti na zralosti hroznů i vůně třešní, ostružin, tabáku, cedrového dřeva či marmelády. Víno je mohutné, s velmi dlouho trvajícím dojmem a při vyvinuté láhvové zralosti je hebce sametové. U mladých vín bývá agresivní tříslovitost.

Aktuální ceník.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace